Neon Tabela 2


Neon Tabela çeşitli şekillere bürünen ve ışık saçan cam tüplere neon tabela denir.  Elektrik Akımı tüpün içindeki elektronlara ulaştığında elektronların saçılmalarına neden olur ve gazda bu elektronların atomlarını parlatır.  Bu basit operasyon mükemmel sonuçlar ortaya çıkarır. Yani renkli ışığı verir. Şeffaf bir cam tüpün içinde neon gazı kırmızı bir ışık üretirken argon gazi mavi ışık üretmektedir.

Yapılacak tüm canlı tasarımları üretmek için bu iki temel renk ve seksenden fazla eklenebilen renkle flörasan tozları ile renklendirilmiş cam tüplerden faydalanılır. Örnek sarı tüpün içinde parlayan mavi argon gazı ile yeşil ışık elde edilir.

Neon tabela cam tüplerden yapıldığında bu tüplere şekil vermek ustalık isteyen bir iştir. Yapılacak neon tabela önce ateşe dayanıklı bir malzemenin üzerine çizilir. Ve cam tüpü kıvrılacak yerleri işaretlenir ve işaretlenen yerler şerit ocağı denen alet ile 650 derece sıcaklığa ulaşan propan alevi ile ısıtılır. 30 saniye içinde cam tüp bükülecek kadar ısınır ve bu arada istenilen şekilde bükülür. Her büküm yapılacak desene göre kontrol edilir ve fazla eğilen yerleri hava verilerek düzelir. Bu sayede istenilen şekili cam tüp alır. Argon gazı çelik mavisi bir ışık yayar. Bu sayede mavi ışık doğal olarak elde edilir. Neon tabelalarda en çok kullanılan renkler koyu mavi ve kırmızı, yeşildir. İstenilen renklerde üretilmektedir.

BENDİS REKLAM olarak sizlere istenilen ölçüde ve istenilen şekilde neon tabelalar üretiyoruz. Neon tabela ustalık ve hata kabul etmeyen bir tabela sistemidir. Profesyonel ustalarımız ve tesisatlarımız ile size en iyi ürünü sunabiliyoruz. Neon tabela imalatı ile sektörde her zaman ilk sıralarda olmaya devam edeceğiz.

Bir önceki yazımız;
Reklam ve Tabelanın Önemi başlıklı makalemizde reklamın önemi, tabela ve tabela çeşitleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir