Led Tabela Sistemleri 1


Led Tabela Sistemleri

Led tabela sistemleri, tanıtım sektöründe son derece önemli bir yere sahip olup, günümüzde en çok tercih edilen tabela çeşitlerinden biridir. Ana malzemesi led olan led tabela sistemleri dikkat çekmek için ledin özelliklerini tabelaya yansıtır. Diğer tabela çeşitlerine göre birçok avantajı bulunan led tabela sistemleri birçok işletmenin vazgeçilmezleri arasındadır.

Son derece tasarruflu olan led tabelalarda kullanılan ledin kaliteli olması önemlidir. Bu led tabelanın kullanım ömrünü 10 seneye kadar uzatacak olan bir detaydır. Led tabela sistemlerinin özellikleri ve sunduğu avantajları şöyle sıralayabiliriz.

– İş potansiyelini arttırır,

– İşletmenin daha çok dikkat çekmesini sağlar,

– Elektrik tüketimi çok azdır,

– Standart tabelalardan daha küçüktür,

– Tabela vergileri daha düşüktür,

– Farklı yazı efektleri bulunmaktadır,

– Bilgisayar ile rahatça kontrol edilir,

– Oldukça uzun ömürlüdür.

Led tabela sistemlerinin kullanım alanları şu şekildedir:

–          İç mekan aydınlatmaları,

–          Dış mekan aydınlatmaları,

–          Bahçe aydınlatmaları,

–          Yol ve trafik ışıkları,

–          Büyük led ekranlar,

–          Stadyum tabelaları,

–          Reklam tabelaları,

–          Tarihi eserler,

–          Araba,

–          El feneri.

Kısaca günümüzde aydınlatmanın gerekli olduğu her yerde düşük maliyetinden dolayı kullanılmaktadır. Ancak maliyeti biraz daha düşürme düşüncesi ile kullanıcıların kalitesiz led almaları son derece yanlıştır. Kalitesiz ledler uzun ömürlü olamayacağı gibi, sürekli sıkıntı çıkararak kötü görüntülere yol açacaktır. Kullanıcılar bu tür sıkıntılara düşmemek için kaliteli led ışıklandırma sistemleri kullanmalıdır. Bu sayede daha sağlıklı bir hizmet alma olanağına sahip olunur. Led tabela sistemleri tercihi yaparken kaliteli, işinde ehil firmaları tercih ederek istediğiniz kaliteye ulaşmanız mümkündür.

Ref:EvBilgi

Bir önceki yazımız;
Tabelalar Ve Hayatımızdaki Yeri başlıklı makalemizde aluminyum tabela, led tabela ve neon tabela hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir