Kayan Yazı Tabela Sistemleri 1


Kayan yazı tabela sistemleri, teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte tanıtım sektöründe oldukça önemli bir yere sahip olarak günümüzde en çok tercih edilen tabelalar arasındadır. Akan yazı veya yürüyen yazı diye de adlandırılan kayan yazı tabelalarının tercih edilmesinin en önemli nedenlerinin başında standart reklam tabelalarında olmayan ışıkların hareket etme özelliği ve kelimelerin akan yazı şeklinde gösterilebilmesi geliyor. 

Kayan yazı tabela sistemleri standart ışıklı tabelalara göre daha ekonomik ve daha sağlam olmasıyla birlikte yüksek verimliliği, çok amaçlı kullanıma uygunluğu ve enerji tasarrufu sağlaması gibi özellikleriyle dikkat çekmektedir. Led ömrü 10-12 yıl olan kayan yazı tabela sistemleri  24 saat kullanabilme özelliğindedir. İstenilen zamanda reklam yazıları değiştirilebilen bu tabelalar; kırmızı, beyaz, sarı, mavi, yeşil, kırmızı-beyaz, kırmızı-yeşil gibi renk seçenekleriyle farklı zevklere hitap etmektedir.

İşletmeleri son derece memnun eden özelliklere sahip olan kayan yazı tabela sistemlerinde seçimimizi yaparken bazı püf noktalara dikkat etmeliyiz.

– Kullanılan ledin kalitesi

– Efekt çeşitleri

– İnternete bağlanabilme

– Yatay-dikey kullanabilme

– Bilgileri hafızada tutabilme

– Yabancı dil karakter desteği

– Saat-tarih-sıcaklık gösterme

– Karakter kapasitesinin genişliği

– Yazı akış hızının ayarlanabilmesi

Tabela çeşitleri içinde önemli bir yer edinen kayan yazı tabela sistemlerinde, açıkladığımız püf noktalar ve teknik detayların yanında seçeceğimiz firmaya da son derece dikkat etmeliyiz

Ref:Evbilgi

Bir önceki yazımız;
Reklam Sektöründe Alüminyum başlıklı makalemizde alüminyum, aluminyum harf ve aluminyum tabela hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir