Havuz Led Aydınlatma Ürünleri


Aydınlatmanın ve dekorasyonun çok farklı alanlarını etkileyen LED teknolojisi, su ve havuz aydınlatmalarında da uygulamacılara ve kullanıcılara yeni imkânlar sunuyor.

Özellikle power LED’lerin kullanıldığı RGB havuz lambalarının, düşük voltaj çalışmaları nedeniyle havuz standartlarına uyum sağlamaları, çok uzun ömür ve bakım maliyeti düşüklüğünün yanında enerji tasarrufu, kolay kontrol edilebilirlik, kolay montaj ve kablolama gibi avantajları bulunuyor.

Işık direkt istenilen renkte üretilip karıştırılarak renklerin her türü ve tonu elde edilebildiği gibi istenilen renkte sabitleme imkanı da bulunuyor. Özellikle klasik sistemlerde renk filtrelerinin neden olduğu ışıma kayıpları ve kullanım zorlukları ve seçeneksizlikler bu sistemde ortadan kaldırıldı.

Kullanılan ana eleman power LED olduğunda klasik 250-300 watlık halojenlerin enerji tüketiminin neredeyse 1/10’undan daha az enerji (yaklaşık 25 watt / saat) tüketiliyor. Bu özellik sayesinde özellikle oteller gibi büyük ve uzun süre havuzu faal tutmak zorunda olan ticari işletmeler ve belediyeler için maliyetler düşüyor.

Havuz armatürlerinde kullanılan power LED’lerin High-end ürünler olması nedeniyle ürün su altı şartlarında ve havuz kimyasallarının zorlayıcı etkilerinden korunarak uzun yıllar sorunsuz olarak kullanılabiliyor. Kullanıcıların mevcut sistemlerindeki klasik havuz lambalarının sadece ampullerini bu ürünlerle değiştirmeleri çok kolay ve ekonomik bir çözüm haline geliyor ve daha etkili görünümler ortamlar çıkıyor.

Özellikle profosyonel işletme kullanıcıları arasında, mevcut sistemlerin değişimi hızla tercih ediliyor ve RGB/renk değiştirebilen ya da her gün ya da özel günlerde başka renkte sunulabilen havuz, fıskiye, şelale gibi uygulamalar hızla yayılıyor.

Ref: Oğuzhan Elektrik

Bir önceki yazımız;
Led Aydınlatma Sistemleri Hakkında başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir